Хто трапіць у дэпутаты Магілёўскага гарадского савета: наш спіс


ВЫБАРЫ-2018 / Saturday, January 20th, 2018

За месяц да мясцовых выбараў мы прадстаўляем вам поўны спіс людзей, якія трапяць у Магілёўскі гарадскі савет дэпутатаў. Думаем, на 80% мы не памыліліся.

18 студзеня сталі вядомыя ўсе кандыдаты ў дэпутаты гарадскога Савета. У Магілёве няма ніводнай безальтэрнатыўнай акругі – на кожны дэпутацкі мандат прэтэндуюць мінімум два чалавекі. Нягледзячы на ​​гэта, аднак, мы бачым магчымасць прадбачыць “пераможцаў” афіцыйнай выбарнай гонкі.

Адбор праводзіўся лёгка: будучы народны прадстаўнік павінен вылучацца адразу двума спосабамі (часцей за ўсё зборам подпісаў і ад працоўных калектываў), альбо ўжо мець вопыт дэпутацтва – такіх некалькі. Да таго ж, мы ўлічвалі той факт, што ўлады прадэманструюць сваю ліберальнасць і абавязкова пусцяць пару чалавек ад апазіцыі. Зразумела, канструктыўнай.

Нарэшце, дэпутат 28-га скліканьня, як гэта не прымітыўна, павінен займаць пасаду ў дзяржаўнай структуры. Нагадаем, у яшчэ дзеючым на дадзены момант гарадскім Савеце толькі два чалавека не займаюць кіруючыя пасады у бюджэтных арганізацыях.

У выніку ў нас атрымалася такая вось табліца. Запомніце гэты матэрыял, пасля 18 лютага мы абавязкова параўнаем з тым, што будзе на выхадзе.

Прозвішча, імя, імя па бацьку кандыдата ў дэпутаты Год нараджэння Пасада (занятак), месца працы (вучобы) Партыйнасць Спосаб вылучэння Месца жыхарства
 

Вакзальная выбарчая акруга № 1

 

Кулагін Міхаіл Уладзіміравіч 1979 начальнік аддзела адміністрацыйна-гаспадарчага аддзялення, Галоўнае ўпраўленне Нацыянальнага банка Рэспублікі Беларусь па Магілёўскай вобласці член Камуністычнай партыі Беларусі Камуністычная партыя Беларусі і збор подпісаў г. Магілёў
 

Завадская выбарчая акруга № 2

 

Мянькова Аксана Уладзіміраўна 1982 дырэктар, дзяржаўнае спецыялізаванае вучэбна-спартыўная ўстанова «Магілёўская гарадская спецыялізаваная дзіцяча-юнацкая школа алімпійскага рэзерву № 5» беспартыйная збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Калужская выбарчая акруга № 3

 

Чарткоў Сяргей Валер’евіч 1976 намеснік генеральнага дырэктара па камерцыйных пытаннях, адкрытае акцыянернае таварыства «Магілёўскі завод ліфтавага машынабудавання» беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Кіраўская выбарчая акруга № 4

 

Сасонка Міхаіл Уладзіміравіч 1969 дырэктар, установа адукацыі “Дзяржаўны прафесійны ліцэй № 9 г. Магілёва ім. А.П.Старовойтова”
беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Катоўская выбарчая акруга № 5

 

Лабадыроў Аляксандр Іванавіч 1982 дырэктар, таварыства з абмежаванай адказнасцю «Спецаўтатэхналогіі», памочнік дэпутата Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь член Ліберальна-дэмакратычнай партыі Ліберальна-дэмакратычная партыя г. Мінск
 

Крупская выбарчая акруга № 6

 

Кандрацьеў Васіль Іванавіч 1962 намеснік начальніка, транспартнае рэспубліканскае ўнітарнае прадпрыемства «Магілёўскае аддзяленне Беларускай чыгункі» беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Лясная выбарчая акруга № 7

 

Ермакоў Віктар Уладзіміравіч 1960 выкладчык кафедры адміністрацыйнай дзейнасці, установа адукацыі «Магілёўскі інстытут Міністэрства ўнутраных спраў Рэспублікі Беларусь» беспартыйны збор подпісаў г. Магілёў
 

Машынабудаўнічая выбарчая акруга № 8

 

Кіблоў Андрэй Станіслававіч 1980 генеральны дырэктар, Магілёўскае гарадское камунальнае ўнітарнае прадпрыемства «Упраўленне камунальных прадпрыемстваў» беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Металургічная выбарчая акруга № 9

 

Маціевіч Віктар Аркадзьевіч 1962 генеральны дырэктар, адкрытае акцыянернае таварыства «Магатэкс» беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Моладзевая выбарчая акруга № 10

 

Машын Юрый Віктаравіч 1980 старшыня прафсаюзнага камітэта першаснай арганізацыі прафсаюза, дзяржаўная ўстанова вышэйшай прафесійнай адукацыі   «Беларуска-Расійскі ўніверсітэт», кандыдат тэхнічных навук беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Арлоўская выбарчая акруга № 11

 

Максімаў Сяргей Уладзіміравіч 1970 начальнік, медыцынская служба ўстановы аховы здароўя «Медыцынская служба Дэпартамента фінансаў і тылу Міністэрства ўнутраных спраў па Магілёўскай вобласці» беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Педагагічная выбарчая акруга № 12

 

Крывашэін Раман Валер’евіч 1988 начальнік юрыдычнага бюро, камунальнае унітарнае даччынае прадпрыемства “Упраўленне капітальнага будаўніцтва г. Магілёва” беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Пячэрская выбарчая акруга № 13

 

Цітова Маргарыта Аляксееўна 1965 начальнік, жыллёва-эксплуатацыйны ўчастак 6 камунальнага унітарнага прадпрыемства «Жыллёва-рамонтна эксплуатацыйнае ўпраўленне Ленінскага раёна г. Магілёва» беспартыйная працоўны калектыў г. Магілёў
 

Падгорная выбарчая акруга № 14

 

Новікаў Сяргей Валянцінавіч 1979 дырэктар, установа «Магілёўскі абласны спартыўны клуб “Спартак” Федэрацыі прафсаюзаў Беларусі» беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Сараканайская выбарчая акруга № 15

 

Несцярэнка Аляксей Іванавіч 1966 начальнік аддзела тылавога забеспячэння Магілёўскага абласнога ўпраўлення Дэпартамента аховы Міністэрства ўнутраных спраў Рэспублікі Беларусь беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Саломенская выбарчая акруга № 16

 

Царанкова Ганна Анатольеўна 1971 намеснік дырэктара па выхаваўчай працы, дзяржаўная ўстанова адукацыі “Сярэдняя школа № 40 г. Магілёва” беспартыйная збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Сасновая выбарчая акруга № 17

 

Станкевіч Фёдар Міхайлавіч 1954 загадчык, філіял «Кардыялагічная лякарня» установы аховы здароўя «Магілёўскі абласны лячэбна-дыягнастычны цэнтр» беспартыйны працоўны калектыў г. Магілёў
 

Віленская выбарчая акруга № 18

 

Аргудзяева Алена Сяргееўна 1975 дырэктар, ўстанова «Цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва Ленінскага раёна г. Магілёва» беспартыйная збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Струшэнская выбарчая акруга № 19

 

Панцюхоў Вячаслаў Афанасьевіч 1971 галоўны інжынер, адкрытае акцыянернае таварыства «Мажэліт» беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Чапаеўская выбарчая акруга № 20

 

Корзун Аляксандр Іванавіч 1981 дырэктар, дзяржаўная ўстанова адукацыі “Сярэдняя школа № 8 г. Магілёва” беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Ямніцкая выбарчая акруга № 21

 

Пархамовіч Руслан Віктаравіч 1980 дырэктар, адкрытае акцыянернае таварыства «Магілёўскі домабудаўнічы камбінат» беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Загорская выбарчая акруга № 22

 

Сокал Аляксей Мікалаевіч 1966 намеснік дырэктара па камерцыйных пытаннях, адкрытае акцыянернае таварыства «Магілёўская фабрыка марожанага» беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Віцебская выбарчая акруга № 23

 

Пянькова Зінаіда Васільеўна 1950 старшыня Рады Магілёўскай гарадской арганізацыі Беларускага грамадскага аб’яднання ветэранаў беспартыйная збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Бароўская выбарчая акруга № 24

 

Масанскі Уладзімір Уладзіміравіч 1985 галоўны інжынер, дзяржаўнае унітарнае камунальнае прадпрыемства «Быхаўская перасоўная механізаваная калона № 247» член Ліберальна-дэмакратычнай партыі Ліберальна-дэмакратычная партыя г. Магілёў
 

Паўднёвая выбарчая акруга № 25

 

Суслаў Віктар Серафімавіч 1961 галоўны лекар, установа аховы здароўя «Магілёўскі абласны скурна-Венера-лагічны дыспансер» беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Фацінская выбарчая акруга № 26

 

Краўцова Жанна Міхайлаўна 1975 загадчык, аддзяленне дзённага знаходжання для грамадзян пажылога ўзросту установы «Цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва Кастрычніцкага раёна г. Магілёва», памочнік дэпутата Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь беспартыйная збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Маўчанская выбарчая акруга № 27

 

Мартынаў Віталь Васільевіч

 

 

1978 дырэктар, сумеснае закрытае акцыянернае таварыства «Магілёўскі вагонабудаўнічы завод» беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Слаўгарадская выбарчая акруга № 28

 

Булчынская Таццяна Віктараўна 1960 дырэктар, упраўленне «Дарсэрвіс» адкрытага акцыянернага таварыства «Дарожна-будаўнічы  трэст №3 » беспартыйная збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Перакопская выбарчая акруга № 29

 

Буглак Алег Віктаравіч 1974 галоўны інжынер, таварыства з абмежаванай адказнасцю «Газхімрэсурс Бел» член Рэспубліканскай партыі працы і справядлівасці Рэспубліканская партыя працы і справядлівасці г. Магілёў
 

Дняпроўская выбарчая акруга № 30

 

Нікіцін Віктар Міхайлавіч 1959 начальнік, рамонтна-механічная вытворчасць адкрытага акцыянернага таварыства «Магілёў-хімвалакно» беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Рагачоўская выбарчая акруга № 31

 

Гурын Максім Мікалаевіч 1975 начальнік, інспекцыя Міністэрства па падатках і зборах Рэспублікі Беларусь па Кастрычніцкім раёне г. Магілёва беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
Кастрычніцкая выбарчая акруга № 32

 

Бяляева Галіна Мікалаеўна 1978 намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце, дзяржаўная ўстанова адукацыі “Сярэдняя школа № 34 г. Магілёва” беспартыйная збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Шмідтаўская выбарчая акруга № 33

 

Жук Іван Іванавіч 1982 намеснік генеральнага дырэктара па эканамічных пытаннях, адкрытае акцыянернае таварыства «Будаўнічы трэст № 17 ордэна Працоўнага Чырвонага Сцяга» філіял «Упраўленне вытворча-тэхналагічнай камплектацыі» беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Прамысловая выбарчая акруга № 34

 

Шапнеўскі Ігар Валер’евіч 1973 дырэктар, адкрытае акцыянернае таварыства «Задняпроўе» беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Інжынерная выбарчая акруга № 35

 

Голубеў Дзмітрый Васільевіч 974 начальнік, Магілёўскі гарадскі аддзел па надзвычайных сітуацыях установы «Магілёўскае абласное ўпраўленне МНС Рэспублікі Беларусь» беспартыйны збор подпісаў г. Магілёў
 

Грушэўская выбарчая акруга № 36

 

Аўдзееў Юрый Пятровіч 1965 начальнік, Магілёўская дыстанцыя грамадзянскіх збудаванняў транспартнага рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства «Магілёўскае аддзяленне Беларускай чыгункі» беспартыйны працоўны калектыў г. Магілёў
 

Куцепаўская выбарчая акруга № 37

 

Сазонаў Ігар Анатольевіч 1981 электраманцёр па выпрабаванняў-пра- і вымярэнням 6 разраду электромехани-нага цэха філіяла Магілёўская ЦЭЦ-2 рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства «Магілёўэнерга» беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
 

Сіманаўская выбарчая акруга № 38

 

Салаўёў Алег Міхайлавіч 1966 дырэктар, філіял «Магілёўскае вытворчае ўпраўленне» вытворчага рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства «Магілёўаблгаз» беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў
Грэбенеўская выбарчая акруга № 39

 

Быкава Ірына Уладзіміраўна 1967 намеснік дырэктара па асноўнай дзейнасці, дзяржаўная ўстанова адукацыі “Яслі-сад № 13 г. Магілёва» працоўны калектыў г. Магілёў
 

Куйбышаўская выбарчая акруга № 40

 

Васількоў Ігар Віктаравіч 1976 дырэктар, дзяржаўная ўстанова адукацыі «Магілёўскі автоучебный камбінат падрыхтоўкі, павышэння кваліфікацыі і перападрыхтоўкі кадраў» беспартыйны збор подпісаў, працоўны калектыў г. Магілёў

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *